gplus

facebook

youtube

Porovnání: Mecalac AS 900 tele x PAUS TSL 8.7

Naši zákazníci se nás často ptají, jaký je rozdíl mezi Mecalacem AS 900 tele a PAUSEM TSL 8.7. Odpověď na tuto otázku nemusíme směřovat přímo k těmto konkrétním modelům teleskopických nakladačů, ale k celkové koncepci stavby nakladačů těchto dvou výrobců.

Hlavní rozdíl mezi nakladači Mecalac ze série AS a nakladači PAUS je v provedení jejich rámu. Mecalac AS disponuje pevným rámem a nápravami se třemi režimy řízení. Řízení nápravy jedné, řízení náprav obou a krabí chod. Konkurenční PAUS disponuje jediným způsobem řízení, a sice řízení kloubovým rámem. V čem ale tkví výkonnostní rozdí, který klienty zajímá?

Vzhledem k pevnému rámu nezáleží na vytočení kol, protože těžiště stroje se nemění. U rámu kloubového má vytočení stroje zásadní vliv na těžiště stroje, což přímo ovlivňuje jeho nosnost. Při vytočení výložníku o 90° a současně plném vytočení stroje na stejnou stranu je nosnost stroje MECALAC až o 33% vyšší (900kg), než u stroje PAUS (600kg). V praxi potom jsme svědky situací, kde u strojů MECALAC, narozdíl od jejich přímé konkurence, nedochází k převrácení stroje.

Tato skutečnost je zásadní konkurenční výhodou, která dělá ze strojů MECALAC ideální pomocníky při všech činnostech manipulace (nakládání, paletování, …) i používání přídavných zařízení. Tato vlastnost také výrazně přispíva k bezpečnosti při práci s těmito stroji.

Vrátíme-li se k způsobům řízení, díky výše uvedeným způsobům řízení náprav vynikají svou stabilitou a obratností, za což hovoří například poloměr otáčení 3,7 metru.

  MECALAC AS 900 TELE PAUS TSL 8.7
Maximální výklopná výška 4 100 mm 4 080 mm
Počet módů řízení náprav 3 1
Poloměr otáčení přes zadní část stroje 3 710 mm (krátký poloměr otáčení díky možnosti řízení obou náprav) výrobce neuvádí
Nejvyšší pojezdová rychlost 35 km/h 40 km/h
Nosnost výložníku při plném vytočení ve výšce 1m 900 kg 600 kg

 proovnani

Kontakty

E-mail:
info@jmpstroje.cz

Telefon:
469 811 594

Adresa:
Hrobice 68
533 52 Hrobice

Čeradice 47
438 01

Odběr novinek

Zadáním e-mailové adresy souhlasíte se zasíláním novinek a obchodních sdělení od společnosti JMP - Stavební stroje s.r.o. Toto zasílání můžete kdykoliv deaktivovat.

antispam

© 2016 JMP Stroje | Všechna práva vyhrazena. Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. Vytvořila firma IT Partner