gplus

facebook

youtube

Traktorbagry, dumpery a válce Terex jsou nyní MECALAC!

Mecalac je francouzsko/německý výrobce kompaktních rypadel a nakladačů. Výrobní závod TEREX Coventry již po desetiletí vyvíjí traktorbagry, kompaktní válce a stavební dumpry, jejichž kořeny sahají až do společností Fermec a Benford. Prodej momentálně prochází běžným prodejním procesem a měl by být zkompletován v prvním pololetí 2017.

O budoucnosti výrobního závodu v Coventry se spekuluje již od června 2016, kdy společnost Terex prodala svůj business s nakladači japonskému Yanmaru za 60 milionů $ s komentářem, že staveništní technika nebude nadále směrem, kam se bude Terex ubírat. Cena, za kterou Terex prodal svůj závod s traktorbagry, dumpery a válci v Coventry Mecalacu zatím nebyla zveřejněna.

Terex se tímto zbavuje svých divizí se staveništní technikou a nadále se bude specializovat především na jeřáby, dopravníky a drtící/třídící stroje.

“S potěšením potvrzujeme uzavření této dohody se společností Mecalac, která je logickým a strategickým investorem. Jsme přesvědčeni, že společnost Mecalac má dostatečné zdroje a kompetence k tomu, aby i nadále rozvíjela svou novou akvizici.” řekl John Garrison, president a CEO společnosti Terex. “Pro Terex, představuje prodej závodu s kompaktní stavební mechanizací v Coventry další pokrok v naší strategii soustředění se na trhy, kde naše společnost zaujímá signifikantní postavení. Jsme přesvědčení, že tento krok v budoucnu pomůže k větším výnosům investic našich akcionářů.”

CEO Groupe Mecalac Henri Marchetta řekl:

“Tato akvizice je vyústěním našich dlouhodobých strategických cílů, které jsou založeny na znamenitosti, rozšiřování nabídky kompaktních staveništních strojů a rozšíření mezinárodní distribuce. Naším záměrem je především sdílení profesionálních znalostí, rozvoj průmyslových a obchodních součinností a podpora kulturních rozdílů, stavějících na základních hodnotách naší společnosti.”

Po měsících nejasností působil Greg Horne, generální manažer závodu v Coventry, pozitivně a řekl: “Jsme šťastní a nadšení, že můžeme být součástí rostoucí rodiny Mecalac. Odrážejí naše vize ohledně růstu trhu a produktových inovací. Dále také sdílejí naše hodnoty ve smyslu kvality a týmové práce.”

Dále přidal: “Z technického hlediska se toho pro nás příliš nemění, následující půlrok budeme pracovat především na tom aby přechod, který je naplánován na polovinu roku 2017 proběhl hladce a bez větších komplikací.”

Kořeny produktů vyráběných v Coventry, mezi které patří mimo jiné i traktorbagry, sahají až do společnosti Massey Ferguson. MF Industrial stál v roce 1992 u zrodu společnosti Fermec, která byla v roce 1996 odkoupena společností Case ta později v roce 2000 právě společností Terex. Ten potom v roce 2003 přesunul závod z Manchesteru do nově zřízeného účelového zařízení v Coventry.

Závod v Coventry produkuje také kompaktní dumpery, které pod smlouvou OEM dodává společnosti JCB. Tato produktová řada byla originálně vyvinuta společností Benford, kterou v roce 1998 odkoupilo Powerscreen, o rok později tuto produktovou linii prodalo společnosti Terex.

AKTUALIZACE K 23.5.2017

Obchod je již kompletní, a tak nyní nově v nabídce strojů naleznete traktorbagry, dumpery a kompaktní válce již pod značkou Mecalac, které jsme jediným autorizovaným dealerem pro Českou republiku.

coventryproducts
Kontakty

E-mail:
info@jmpstroje.cz

Telefon:
469 811 594

Adresa:
Hrobice 68
533 52 Hrobice

Čeradice 47
438 01

Odběr novinek

Zadáním e-mailové adresy souhlasíte se zasíláním novinek a obchodních sdělení od společnosti JMP - Stavební stroje s.r.o. Toto zasílání můžete kdykoliv deaktivovat.

antispam

© 2016 JMP Stroje | Všechna práva vyhrazena. Obsah toho webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. Vytvořila firma IT Partner